7.kapitola-Protože ji miluješ

12. dubna 2009 v 20:50 | Dria :) |  Když ty jsi mnou
Sedmá...


Spatřila Siriuse Blacka běžícího přímo k ní.

"No ty vole, brácho!" Zafuněl Sirius, když se zastavil přímo před ní. "Kdes byl prosím tě celý odpoledne? S klukama jsme tě hledali. A ani na plánku jsi nebyl." Podivil se Sirius.

"Plánku?" Zeptala se Lily překvapeně. Sirius se na ni zkoumavě podíval.

"No jasně! Přece Pobertův plánek, pamatuješ? Přesně ten, co ukazuje každého na tomhle hradě kde je." Vysvětloval netrpělivě. Když se Lily dál tvářila zmateně, dodal: "Co je s tebou brácho? Vždyť je to ten plánek, který jsi s náma kreslil!" Řekl a odhodil si neposlušný pramen vlasů z očí.

"A jo, jasně." Usmála se Lily rozpačitě a nejistě se poškrábala ve vlasech.

"Jamesi, není ti nic?" Zvážněl bradavický Casanova.

"Jasně že ne." Zazubila se.

"Panebože, co mám teď dělat?" Nadávala v duchu.

"Přece hrát milovaného Jamese." Ozvalo se druhé já kousavě.

"Kuš!" Vyprsklo první já.

"A jak bylo u Brumbála?" Zeptal se Sirius a společně se vydali chodbou dál. "Budu hádat. Nabídl vám citrónovou zmrzlinu, že jo?" Zachechtal se Sirius.

"Jak to víš?" Podivila se Lily.

Sirius se k ní znovu obrátil a teď vypadal maličko vyděšeně.

"Dvanácteráku, fakt seš v pohodě?" Zeptal se s obavami.

"Vždyť už jsem ti říkal, že jsem!" Odsekla Lily nevrle. Sirius se zarazil, ale potom se zase usmál.

"Tak co ti Evansová zase udělala?" Zeptal se s úsměvem.

"Proč by mi měla něco dělat?" Zeptala se překvapeně Lily.

"Ale prosím tě." Zachechtal se Siri. "Takhle protivný jsi vždycky jen kvůli ní."

"No jo." Usmála se Lily a usilovně namáhala mozek, aby vymyslela, jak z tohohle ven. "Neudělala mi nic." Dodala, když si všimla, že Sirius čeká, že svoji odpověď nějak rozvine.

"Nic?" Zatvářil se Sirius pochybovačně. "V tom případě ale jdeme na ošetřovnu, brácho, protože ti asi přeskočilo."

"Sakra, už jsem ti říkala, že mi nic není!" Vyjela na něj Lily.

Sirius se na ni zhrozeně podíval.

"Říkala? Říkala?" Opakoval nevěřícně. "Dvanácteráku, ty o sobě mluvíš, jako bys byl holka!"

"Sorry, zkrat." Pokrčila Lily ležérně rameny, ale ve skutečnosti se vůbec necítila tak sebejistě, jak dávala najevo.

"Trochu divnej zkrat, ne?" Opáčil Sirius, ale dál už tohle téma nerozebíral. Usoudil, že to bude bezpečnější. "Tak co ta Evansová?" Zeptal se nedočkavě.

"A co chceš slyšet?" Zeptala se Lily a stále vymýšlela únikový manévr.

"Přece všechno, Dvanácteráku!" Zachechtal se pobaveně Black. "Nikdy s tím neděláš takový drahoty. Potrestal vás Brumbál? Máte spolu trest? To by byla super možnost, jak ju konečně sbalit, no ne?" Sypal ze sebe Siri.

Lily zmatkovala. Zaskočilo ji, že si o ní James se Siriusem takhle povídají. Když se nad tím ale zamyslela, ona taky všechno říkala Alys. Ale i tak, bylo strašně zvláštní mluvit sama o sobě z pohledu někoho jiného.

"Ne, nepotrestal nás. Znáš Brumbála, ten nepotrestá nikdy nikoho. Poslal McGonagallovou pryč a nabídl nám citronovou zmrzlinu." Ušklíbla se. Upravená verze zněla tak nevině. "A potom, místo aby s náma rozebíral ten "incident", tak začal mlet cosi o společenské místnosti pro primuse. No, a nakonec z něj vylezlo, že to bude náš trest. Budeme bydlet spolu."

Lily se příčilo takhle o Brumbálovi mluvit, ale musela. Nikdo nesměl poznat její záměnu s Jamesem.

Sirius chvíli vstřebával informace, ale pak se rozchechtal na celé kolo. Lily se na něj zmateně otočila, ale když viděla, jak se Siri směje, sama to nevydržela a rozesmála se taky.

"Čemu…čemu se směješ?" Vyrazila ze sebe Lily a otírala si slzy smíchu.

"Vždyť…Brumbál…Brumbál….on si fakt myslí, že to bude pro tebe trest?" Hýkal. "Vždyť tohle je naprosto senzační příležitost, jak konečně Evansovou dostat! Teda pokud ju dřív neodvezou k Mungovi."

Lily se zatvářila nechápavě.

"Proč by mě.. ehm, Evansovou odváželi k Mungovi?"

"Protože jí z tvé přítomnosti leda tak přeskočí." Odpověděl Sirius a začal se zase smát.

Lily se zamračila, ale nakonec na tváři vyloudila úsměv.

"Hej." Osopila se na Blacka a rádoby přátelsky ho dloubla do žeber.

Sirius se už zase chechtal. "To až povím Removi. Ten bude chtít jít Evansovou zachránit. I když, já jí vlastně taky tak nějak lituju. Celej den se dívat na ten tvůj obličej…"

Lily se zamračila. "Mohl by jsi se už laskavě přestat smát?" Obořila se na něj.

Sirius zaraženě zmlknul. "Tak promiň, brácho. Já se přece nechtěl dotknout tvého ega." Řekl s hranou vážností, ale koutky úst mu cukaly.

"No jasně." Zabručela Lily. Rozhodla se, že bude na Siriuse nepříjemná aby se ho zbavila.

"Víš co, Bla…no, Siriusi?" Zeptala se a Sirius se na ni překvapeně podíval, protože její přeřeknutí mu neušlo.

"Promiň, ale jsem strašně unavenej. Uvidíme se zítra, ok?" Oznámila a demonstrativně zívla. K její smůle byla ale Siriusova reakce úplně jiná než jakou očekávala.

"Tak to teda ne, brácho. Musíš mi ukázat to vaše hnízdečko lásky. A nedělej, že seš unavenej. Vždyť tě znám, chodíváme spát až někdy kolem půlnoci. Mě se tak snadno nezbavíš." Zasmál se a Lily už začínala ta jeho vlezlost lézt pomalu ale jistě na nervy.

"Fajn, tak pojď." Prohlásila poraženě a vedla Siriuse spletitými chodbami Bradavic. Byla ráda, že si jako zázrakem zapamatovala cestu. Poslouchala Siriusovo brebentění o tom, co se dnes stalo ve škole a ve vhodných chvílích přikyvovala. Sirius byl očividně spokojený, že má posluchače, a ani mu moc nevadilo, že mu ten posluchač nevěnuje příliš pozornosti.

Konečně dorazili před obraz rytíře Cemrieho, Lily řekla heslo.

"Sblížení." Oznámila a zrudla, protože se Sirius začal zase chechtat.

"Ten Brumbál je ale starej filuta, viď, brácho?" Smál se. "Je asi jasný, co má s váma dvěma v plánu." Lily zaťala pěsti, Black byl neuvěřitelně všetečný a otravný.

Jako první prošla otvorem v portrétu a naskytl se jí pohled na její tělo, jak spokojeně sedí na pohovce a cpe se zákusky.

Lily v duchu zasténala. Jestli to takhle půjde dál, tak dřív, než se s Potterem zase vymění, Potter i s jejím tělem zemře na obezitu.

"Áááááá, tady je naše drahá Evansová!" Ano, správně. To se kolem Lily protlačil dopředu Sirius. Nijak se neostýchal a hodil s sebou na gauč hned vedle Jamese, který se s úsměvem kousek posunul.

Když zachytil však James Lilyin pohled, zatvářil se smutně. Uvědomil si, že Lily se k Siriovi taky nechová zrovna dvakrát nejlíp.

"Hm, ahoj Blacku." Zabručel sklesle. Lily ho bylo líto. Sama nevěděla, jaké to bude, až potká Alys, a nebude si s ní moci normálně popovídat.

"Co tak sklesle, Evansová?" Chytil se hned Sirius. "Přišel jsem k vám na návštěvu, tak by jsi měla hosta jako správná hostitelka přivítat, no ne?" Prohodil a natáhl se pro jeden z lákavých zákusků.

Lily bojovala se smíchem. Označení "hostitelka" znělo fakt vtipně. Zvlášť, když to označení platilo na Jamese Pottera.

James se na Siria podíval pohledem, že by mu ten zákusek nejradši zabavil, ale nakonec se zase pohodlně opřel s dalším zákuskem v rukách.

"Měl by jsi vypadnout, Blacku." Prohodil James jen tak, aby se neřeklo. Lily ale bylo jasné, že je rád, že tu Sirius je.

"Víš, Evansová…" Protáhl Sirius. "tohle je teď i Jamesův bejvák, takže jsem si jistý, že tě zklamu, ale ještě odejít nehodlám."

"Fajn, jak chceš." Odsekl James, ale Lily neušel rychlý úsměv, který mu (vlastně jí) na chvíli rozzářil tvář.

Došlo jí, že tam stojí jak idiot a tak se sesunula do jednoho z křesílek.

"A jak si tu žijete, hrdličky?" Ptal se Sirius rozverně, a nějak mu očividně nedocházelo, že tu jeho přítomnost není zrovna dvakrát vítaná.

"Blacku, my nejsme hrdličky!" Vyjela na něj ihned Lily, ale potom si uvědomila, že zase mluvila kdy neměla. I James se na ni podíval vyčítavě a Sirius překvapeně.

"Jimmy? Fakt ti je dobře?"

"Jo, jasně. Já jsem jen čekal, že přesně tohle řekne Evansová." Vysvětlila rozpačitě Lily a malinko zrudla.

"Jasně." Ušklíbl se Siri. "Ale zdá se, že Evansová vyšla z formy. A nebo spíš je tak zdeptaná z toho pobytu s tebou." Zasmál se štěkavě Sirius a Lily by mu tu jeho dobrou náladu nejradši vrazila někam.

"Víš co, Blacku?" Opáčil James. "Fakt nejlíp uděláš když vypadneš." Oznámil Siriusovi a pohledem žádal Lily, aby ho kdyžtak odejít nenechala.

"Evansová, Evansová." Zakroutila Lily hlavou. " Přece taky nechceš, abych vyhazoval tvoje kamarádky až sem přijdou, že ne?" Zeptala se Lily pobaveně, celá tahle situace jí přišla směšná.

"Tak fajn, Pottere! Jak chceš!" Zatvářil se James naštvaně, přešel ke knihovně, vytáhl z ní knihu, opět se rozvalil na pohovce a pustil se do čtení. Lily se usmála. Měl ji dokonale přečtenou. Přesně tohle by udělala taky.

" Tak Dvanácteráku, asi by jsme neměli tady dámu rušit, no ne?" Nadhodil Sirius a Lily po chvíli došlo, co čeká.

"Jo, jasně." Vyhrkla. "Pojď ke mně do pokoje." Řekla celkem neochotně, ale jak se zdálo, Sirius si ničeho nevšiml. Za to James ji provrtal zkoumavým pohledem, načež teatrálním gestem zavřel knihu, postavil se a oznámil.

"Klidně zůstaňte tady, já vás tady nechám. Stejně nemám chuť se dívat na ty vaše hloupé obličeje." S těmi slovy se otočil, odešel do svého pokoje a třísknul dveřmi.

Lily se usmála. James byl opravdu dobrý herec.

"Posaď se, Tichošlápku." Pokynula Siriusovi a děkovala Bohu, že si vzpomněla na to, jak ho Poberti oslovují.

"Co tak slušně?" Zeptal se Sirius a natahoval se k talíři se zákusky, které tu James očividně zapomněl.

"Cože?" Nechápala Lily.

" No že se chováš tak slušně." Zahuhlal Sirius s plnou pusou a Lily uteklo znechucené ušklíbnutí.

"Asi má na mě vliv Evansová." Zasmála se.

"Asi jo." Odpověděl Sirius, když konečně sousto spolknul. "A to si představ, že s ní budeš až do konce školního roku."

"Náhodou, já jsem rád." Nafoukla se Lily.

"Jasně, že seš, brácho." Poplácal ji Sirius po zádech. "Se ti ani nedivím, vždyť se ji snažíš sbalit už od prvního ročníku." Potom se ale mladý Black zatvářil vyděšeně. "Jak to ale teď budeme dělat s žertíky a úplňky? Panebože Jimmy, ten Brumbál se nezdá, tohle je fakt trest." Povzdechl si sklesle. Lily přemáhala chuť začít se smát.

"Ale co." Prohlásil nakonec Siri vítězně a zatvářil se značně samolibě. "Správný Poberta si vždycky cestu najde, tak to neřeš, brácho." Oznámil Lily, která se na něj zmateně podívala, vždyť ona nic neřešila. Potom ale jen pokrčila rameny a natáhla se pro sirupový košíček, který tu James zanechal.

Sirius něco brebentil o hodině lektvarů, ale Lily ho nijak zvlášť nevnímala. V duchu se bavila tím, jaký je Black drbna. Kam se na něj hrabou holky.

Pohled jí sklouzl na dveře Jamesova pokoje. Byly pootevřené a Lily zahlédla pramen rudých vlasů. Usmála se. Bylo jí Jamese líto. Bylo jí líto sebe samé. Nejradši by zaškrtila Fawkese, a když by to šlo dobře, možná i Brumbála. Jakoby nestačilo, že má skládat tenhle rok OVCE. Ne, ona si musí vyměnit tělo s Jamesem Potterem.

S Jamesem Potterem, kapitánem nebelvírského famfrpálového družstva, nejlepším chytačem za posledních sto let, čestným Pobertou, a klukem, který má zatraceně, ale fakt zatraceně sexy zadek. Lily se nad svými úvahami zhrozila. Raději ale nad tím jen mávla rukou, popřemýšlí nad tím v posteli. Podívala se na Siriuse, který ji provrtával upřeným pohledem.

"Ehm…no… co že jsi to říkal? Nějak jsem se přeslechl." Zakoktala kvapně.

Sirius pozvedl obočí a Lily tím až moc nápadně připomněl Severuse.

"Přeslechl? Vždyť jsi celou dobu úplně mimo!" Osopil se na ni.

"Ale ne…to jen." Když ale viděla Siriusův pohled, sklopila hlavu a zašeptala. "Promiň, B..Siriusi."

" Na co myslíš, Dvanácteráku?" Rozlil se Siriusovi nakonec na tváři pobavený úsměv. Když Lily chtěla odpovědět, zarazil ji gestem ruky. "To byla řečnická otázka, brácho. Já vím, že myslíš na Evansovou." Provokativně se uculil, a Lily dostala takovou chuť mu vrazit facku, že raději sevřela prsty pevněji opěradla křesla. "Nebo ne?" Dodal Sirius a zamrkal.

"Máš mně přečtenýho, Tichošlápku." Vydechla s křečovitým úsměvem. Tahle debata jí byla rozhodně víc než jen nepříjemná. Ale pak ji něco napadlo.

"Siriusi?" Vyrušila ho od pojídání dalšího zákusku.

"Hmmmm?" Zabručel.

"No, já… myslíš, že by nám to s Evansovou vyšlo?" Zeptala se opatrně.

Siriusovi zaskočilo. Začal se tam dusit, a Lily ho raději udeřila pořádně do zad.

"Ehm… díky." Zasípal stále ještě červený Sirius. "Co tě to proboha napadá, Dvanácteráku? Celou dobu jsi nad něčím takovým nepřemýšlel! Jestli by vám to vyšlo? Vždyť vy jste pro sebe jako stvoření!" Vyhrkl přesvědčeně.

Lily nevěděla co na to říct. Zaskočilo ji to. Myslela si, že to s ní Potter nemyslí vážně, a teď toto…

"Myslíš?" Zeptala se nejistě.

"Ne, nemyslím. Já to vím!" Řekl Sirius. "Nehledě na to, že to i tak musíš vyzkoušet, jinak se to nikdy nedozvíš."

"A proč bych to měl zkoušet?" Zeptala se Lily, která nevěděla jak dál. Až teď jí došlo, že je James celou dobu za dveřmi poslouchá. "Vždyť mě Evansová nesnáší!"

"Proč by jsi to měl zkoušet?" Pravil nevěřícně Sirius. "Protože, jak už celých pět let neustále opakuješ, ji miluješ!" Zvedl Sirius hlas a Lily otevřela šokem pusu dokořán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaune Jaune | Web | 17. července 2009 v 17:11 | Reagovat

:-D:-D paráda!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama