3.kapitola-Já se sbližovat nebudu!

12. dubna 2009 v 20:42 | Dria :) |  Když ty jsi mnou
Už třetí...


Brumbál přišel do pracovny a nechápavě se po ní rozhlížel. Kromě toho, že James a Lily byli každý na opačné straně místnosti, a James ječel jako na lesy, nemohl přijít na nic co by se lišilo od normálu. A potom ho uviděl. Fawkes, sedící na svém bidýlku, rudě zářil. Záře postupně slábla, až zmizela úplně.

Brumbál se pobaveně usmál, věděl, o co tu jde. A také věděl, že se to nebude Jamesovi ani Lily vůbec líbit.

"Sakra, Pottere, co jsi to udělal s mým tělem?" Vřískla na něj Jamesovým hlasem Lily.

"Já nic neudělal, Evansová, fakt!" Bránil se horlivě James pro změnu v Lilyině těle. Nemohl pochopit, co se stalo, a navíc byl ještě celý zmatený z toho polibku.

" A kdo by to udělal, Pottere?" Zeptala se hystericky Lily a s panikou v očích se dívala na své nově nabité mužné ruce. Pche, mužné? Odfrkla si vzápětí. " Snad ne já? Jako kdybych chtěla strávit třeba jen minutu v tvém těle." Řekla ironicky.

" A ty si snad myslíš, že bych chtěl mít hlas jako bych se nadýchal helia?" Oplatil jí James uraženě. Lily se už nadechovala k protestu, ale umlčel ji Brumbál, který je celou dobu pobaveně sledoval.

" Vážení, uklidněte se prosím. Můžete mi prosím říct co se tu stalo?" Vyzval je s úsměvem a posadil se za svůj pracovní stůl.

Lily v Jamesově těle se opatrně postavila na nohy a došla k Brumbálově stolu kde se pohodlně sesunula do křesílka. Za to James měl problém. Snažil se postavit, ale hned po prvním pokusu se sesunul k zemi.

" Dávej pozor, Pottere, abych neměla na svém těle žádné modřiny." Upozornila ho Lily výhružně.

" Sakra, jste vy holky normální?" Zanadával a její poznámku ignoroval. "Nosit takovou hrůzu." Zašermoval Lilyinýma rukama a s odporem civěl na černé boty s podpatkem. Lily se škodolibě zasmála a Brumbál na ni mrkl. Jak může mít furt tak dobrou náladu? Pomyslela si Lil nevěřícně. Nakonec James přemohl své nepřátele kterými se staly obludné podpatky, a sesunul se do křesla vedle Lily.

" Tak mohl by mi někdo z vás říct co se stalo?" Vyzval je Brumbál znovu. I když to nepotřeboval vědět, byl zvědavý. " Nevíte, jak došlo k vaší záměně?" Zeptal se znovu, když James s Lily zabodli pohledy do koberce jako kdyby to on za všechno mohl.

" Slečno Evansová? Pane Pottere?" Vyzval je znovu, ale nevěděl, na koho se má při tom oslovení dívat.

" Potter vám to jistě rád vysvětlí, pane profesore." Ozval se Jamesův hlas.

" Ne, to Evansová vám to jistě vysvětlí." Zamračil se James na své tělo ve kterém se skrývala Lily.

" Dáma má přednost." Uchechtla se Lily.

" Ale to ty jsi dáma!" Ohradil se James dotčeně.

" Seš si jistej, Pottere? Mám snad já prs…?" Lily se zasekla a zrudla jako ředkvička, což na Jamesově obličeji vypadalo dost bizardně. Rychle raději svoji pozornost upřela opět na koberec, protože se nemohla dívat na svůj vlastní obličej, jak se vítězně šklebí.

" No, to sice ne, Evansová, ale ty jsi ta, která má holčičí duši." Snažil se James znít jako básník.

" Tak už dost!" Zarazil je Brumbál s jeho stálým úsměvem. "Pane Pottere, pusťte se do toho." A zadíval se na Lily v Jamesově těle. Potom se ale rychle zadíval na Jamese v Lilyině těle. A potom znovu na Lily, a znovu na Jamese.

Když se na něj Lily s Jamesem zmateně dívali, povzdechl si a dodal:

"Pan Potter v těle slečny Evansové."

"No, takže, vy jste si odešel nabrat zmrzlinu." Začal neochotně James a pokukoval po Lily, jestli mu nechce nějak pomoct. Ta se na něj ani nepodívala, takže usoudil, že tu se pomoci nedočká.

" A dál?" Pobídl ho Brumbál, jelikož to nevypadalo, že by chtěl James v nejbližší době pokračovat.

" Ehm… no….potom…jsme se tu s Evansovou hádali…." James hodil už vážně zoufalým pohledem po Lily, ale ta dělala, jakoby tu ani nebyla.

" A potom Evansová začala hladit Fawkese…" Soukal ze sebe James s obtížemi. Cítil, jak mu hoří tváře. Nebo spíš Lilyiny tváře.

" No, a potom jsme se ještě chvílibaviliapotomselíbali." Dokončil James rychle.

" Prosím? Nerozuměl jsem vám." Řekl zmateně Brumbál, ale ve skutečnosti se docela dobře bavil. " To se mi asi něco zdálo, ale měl jsem pocit, že jste říkal, že jste se se slečnou Evansovou líbali."

James a Lily zrudli a opět sklopili pohledy na koberec. Nakonec se James odhodlal na dopověděl to.

" No…jo." Přiznal neochotně. " A potom najednou jsme od sebe odlítli a vyměnili jsme si těla."

" Že to dokážete spravit, pane řediteli?" Vyhrkla zoufale Lily a dívala se na svoje svalnaté, velké tělo. " Přece nemůžu vypadat jako Potter i před ostatními." Řekla zděšeně a James po ní hodil vražedný pohled.

" Osobně nechápu na co si stěžuješ, Evansová." Protáhl. " Patřím k nejhezčím klukům na škole." Řekl a frajersky si prohrábl vlasy. Ale nedošlo mu, že už nemá své číro, ale Lilyiny dlouhé rudé vlasy, a tak teď Lilyiny vlasy vypadaly jako kdyby strčila prst do zásuvky.

"Pottere! Ty arogantní blbečku! Jak ty se můžeš považovat za jednoho z nejhezčích kluků na škole? A bacha na moje vlasy!" Zavrčela Lily nepříčetně. Měla co dělat, aby po tom blbcovi neskočila. Naštěstí se v přítomnosti ředitele ovládla.

" Tak sorry." Pokrčil James ležérně rameny a snažil se Lilyiny vlasy urovnat. Potom oba opět obrátili svoji pozornost na nejmocnějšího čaroděje všech dob.

" Pane řediteli, prosím, tak už nás zase prohoďte. Já v těle toho mamlase už déle nevydržím." Nadhodila Lily pohled zatoulaného štěněte, ale na Jamesově obličeji to vypadalo tak směšně, že se ředitel rozesmál. Vzápětí však zvážněl.

" Asi vás zklamu, slečno Evansová. Já vás vrátit zpět nemůžu." Oznámil jim tu krutou pravdu a v místnosti nastalo šokované ticho.

"Jak…jak.. nemůžete?" Zeptala se Lily opatrně. "Jde to vůbec?"

" Ale jistě, že to jde, můj..ehm…má drahá." Řekl Brumbál pomalu. Teď přijde ta nejtěžší část. " Fawkesi, prosím." Přenádherný fénix se vznesl ze svého bidýlka a přistál Brumbálovi na rameni.

" Tady fénixové," Ukázala Brumbál na Fawkese. "mají obrovskou moc. A Fawkes ji občas rád zneužívá." Podíval se na svého fénixe na oko káravě a ten potichu zazpíval. " Fénixové totiž již odpradávna pomáhají lidem. No, a když usoudí, že je potřeba jim pomoci, použijí k tomu veškeré dostupné prostředky. A tady Fawkesovi se asi zdálo, že se potřebujete…sblížit." Brumbál se pousmál a počkal chvíli dokud to James a Lily nevstřebali.

" Jak jako sblížit?" Vyhrkla Lily. " Já se s tím rozcuchancem bez mozku nehodlám nijak sbližovat!" Vztekala se Lily.

" To jsme ale potom narazili na problém, slečno Evansová." Řekl Brumbál se špatně skrývaným úsměvem a Lily dostala chuť mu ten úsměv smazat z tváře. " Dokud se nesblížíte, nepochopíte a nevyřešíte váš…vztah, zůstanete uvězněni v těle toho druhého."

" To nemůžete myslet vážně!" Řekla zdrceně Lily a zabořila se hlouběji do křesla.

" Pane profesore?" Zeptal se James a Lilyina tvář se rozzářila úsměvem. " To znamená, že se mnou bude muset Evansová trávit čas?" Jeho (nebo spíš Lilyin?) úsměv se stále rozšiřoval. A když Brumbál přikývl, Lilyina tvář už zářila jako sluníčko.

" Ne! Přece to musí jít nějak zrušit!" Vykřikla Lily zoufale a začala rázovat po pracovně. Brumbál na Jamese mrkl a oba sledovali Lily, které se skoro kouřilo z hlavy jak usilovně přemýšlela. Nakonec poraženecky svěsila rameny a posadila se zpět do křesla.

" A nemohl by nás Fawkes prohodit zpět?" Řekla nakonec s nadějí.

" To nemohl. Jen kdyby chtěl. A to si myslím, že nebude." Oznámil Brumbál s hranou lítostí.

" A to se to jako všichni dozví?" Zeptala se.

" Ne, to jistě ne, slečno Evansová. Nesmíme veřejnosti takto odhalit moc fénixů. A proto se musíte chovat jako ten druhý." Pronikavě se na ně zadíval skrz své půlměsíčkové brýle. "Pokud se nemýlím, oba jste primusové, že?" Zeptal se, ale nečekal na souhlas. " Už odpradávna je tu jedna společenská místnost, která je určená jen a jen primusům. Už roky se nevyužívá, ale myslím, že nadešel správný čas to napravit."

" Takže to znamená, že se odstěhujeme z nebelvírské společenky?" Zeptal se James napůl radostně, že bude s Lily, napůl zkroušeně, že opustí své přátele.

"Ano, pane Potter." Přisvědčil Brumbál. "Zonkie." S prásknutím se objevila malá domácí skřítka a své velké modré oči upřela na Brumbála.

" Přejete si, pane?" Zeptala se pisklavým hláskem.

" Mohla by jsi prosím připravit společenskou místnost pro primusy, prosím?" Otázal se Brumbál zdvořile.

"Samozřejmě." Vypískla skřítka uctivě a s prásknutím zmizela.

" Tak to by jsme měli." Promnul si Brumbál spokojeně ruce.

" Ale to přece každý pozná, že je s námi něco divného." Namítla Lily.

" Musíte se snažit, slečno Evansová. Pro dnešek vás oba uvolňuji z vyučování, aby jste mohli dát dohromady vaše rozvrhy, mimoškolní aktivity, chování ke spolužákům, prostě vše. Radil bych vám rovnou zajít do vaší nové společenské místnosti. Je ve třetím patře, za obrazem lorda Cemrieho. Heslo bude….hmm… sblížení? Ano, to je dobrý nápad." Usmál se Brumbál. Teď prosím už běžte aby jste nikoho nepotkali, všichni mají právě hodinu. Vaše věci budete mít již ve vašem novém domově." A poněkud netrpělivě je Brumbál vyháněl z pracovny.

Když už byli téměř u dveří, Brumbál za nimi křikl. "A hodně zdaru!" Potom už prošli dveřmi a sjeli po točitém schodišti.

" Pottere?" Oslovil Jamese jeho vlastní hlas.

"No?" Odpověděl.

"Co budeme dělat?" Ptala se Lily zoufale.

" Co by? To, co nám řekl Brumbál. Jinou možnost nemáme." Pokrčil vesele rameny.

" Ty si to všechno náramně užíváš, viď?" Osopila se na něj Lily. "Stejně je to všechno jenom tvoje vina!" Obvinila ho a zrychlila krok.

"Počkej, Evansová!" Zakřičel za ní James a snažil se ji na těch šílených podpatkách dohnat, což bylo snad nemožné. " Jak to jako myslíš? Moje vina?"

" Myslím to tak, jak to říkám, Pottere!" Křikla přes rameno. " Jestli nevíš, co to znamená, sežeň si slovník!"

James už poněkolikáté zakopl, vztekle zavrčel, sundal si boty s těmi prokletými podpatky a uháněl za Lily.

" Počkej, přece!" Funěl. Moc mu chyběla jeho fyzická kondice. Sice bylo Lilyino tělo lehké a mrštné, ale nejlepší kondičku teda neměla.

" Tak co chceš?" Zeptala se ho Lily podrážděně a zastavila.

" Jak jsi myslela, že je to moje vina! Vždyť já nic neudělal!" Bránil se James horlivě a zároveň si uvědomoval, jak je zvláštní, že křičí sám na sebe.

" Nic neudělal, jo?" Zeptala se Lily a hlas jí přetékal jízlivostí. " A kdo mě líbal?"

" Tak to teda ne, Evansová! Ty jsi mě začala líbat první! Nesnaž se to hodit na mě!" Řekl naštvaně. Myslel si, že se to po tom polibku mezi nimi aspoň trošičku urovná, a ona takhle.

" To není pravda, Pottere! A ty to víš!" Křikla, ale věděla, že James tu pravdu vážně má. Nejlepší ovšem bylo zatloukat, zatloukat a ještě jednou zatloukat.

" Obelhávej klidně sebe, Evansová, ale mě ne!" Řekl James navztekaně, nechal ji tam stát, a šel najít ten obraz.

Lily ho ale po chvíli doběhla.

" Ehm… Pottere?" Zkusila to. Nic, žádná odezva. " Pottere!" Zvýšila hlas a chytla ho za svoji vlastní paži. "Počkej….prosím." Na to už se James otočil, ale neřekl ani slovo.

" No…já nevím, kde ten obraz je." Vysoukala ze sebe Lily s obtížemi.

" Aha…" Řekl James s opovržením. " Když něco slavná Evansová potřebuje, tak jí jsem dobrej, že?" Pohrdlivě si odfrkl a Lily se cítila mizerně. Nejen, že měl nad ní navrch, ale ještě k tomu měl pravdu. A tak jen sklopila hlavu a zašeptala:

" Promiň." James dělal, že to neslyšel, ale sám pro sebe se usmál. Po chvíli, do ticha řekl.

" To je dobrý, Evansová." A šel dál.

Konečně byli ve třetím patře před obrazem rytíře Cemrieho. " Heslo?" Zeptal se jich hlubokým hlasem rytíř, kterému nebylo vidět do obličeje. Jeho obraz sahal od podlahy téměř až ke stropu. Měl na sobě černé brnění zpod kterého vykukovaly dvě tmavě hnědé oči.

"Sblížení." Řekl James, ustoupil, a nechal Lily jako první prolézt otvorem za portrétem. Potom prolezl i on.

"Páni." Vydechli oba unisono.

" To je nádhera." Rozplývala se Lily.

" Tak tohle si nechám líbit." Řekl spokojeně James a rozvalil Lilyino "Teď vlastně svoje!" Okřikl se v duchu. tělo na pohodlnou pohovku. Lily si po chvíli rozpačitě přisedla k němu a s očekáváním se na něj zadívala.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaune Jaune | Web | 17. července 2009 v 16:39 | Reagovat

:D:D to se mi líbí! :D

2 superkamosky01 superkamosky01 | Web | 30. dubna 2010 v 16:38 | Reagovat

Super, už se těším, na pokračování. Ten Brumbál je vážně úžasnej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama